poniedziałek 11 grudzień 2017

Święto Jabłka

20 marca 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w szkolnym Turnieju Zdrowia pod hasłem „Święto Jabłka”. Turniej był uwieńczeniem tygodniowej akcji prowadzonej w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie. Akcja skierowana była do uczniów i ich rodziców.

Celem jej było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i innych owoców jako źródła witamin, uświadomienie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Poszczególne klasy pod kierunkiem wychowawcy przygotowały wiersze, piosenki, rymowanki zachęcające do jedzenia jabłek. Spośród uczniów wyłoniona została „Jabłkowa piękność”. Tytuł ten zdobyła uczennica klasy IV „a” Roksana Stadnik. Każda klasa brała też udział w quizie dotyczącym zdrowego odżywiania. Jedną z atrakcji były „jabłkowe pyszności” przygotowane przez uczniów wspólnie z rodzicami oraz udział w konkurencjach sprawnościowych. Występy oceniała komisja, która wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce w szkole podstawowej zajęła klasa VI „b”, a w gimnazjum klasa III „b”. „Święto Jabłka” dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń i przeżyć, ale przede wszystkim promowało spożywanie jabłek i innych owoców.

 

NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA KRAJOWY CERTYFIKAT „SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE”

Dnia 9 grudnia 2014 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Zgodnie z procedurą nadawania Certyfikatu, Joanna Kluzik – Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, przyznała prestiżowe wyróżnienia kolejnym trzydziestu ośmiu szkołom należącym do sieci Szkół Promujących Zdrowie w Polsce. Krajowe Certyfikaty wręczył szkołom Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To zaszczytne wyróżnienie otrzymały szkoły z dziesięciu województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko – mazurskiego i wielkopolskiego. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do grona 104 szkół, które posiadają Krajowy Certyfikat.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasza szkoła pracuje zgodnie z modelem Szkoły Promującej Zdrowie oraz wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy.

Uroczystość uświetnił występ zespołu „Fasolki” z Młodzieżowego Domu Kultury Łazienkowska im. W. Broniewskiego w Warszawie.

 

5 Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

           Dnia 15 września 2014r. na orliku w Jastkowicach odbyły się gminne eliminacje do V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W tych rozgrywkach nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, zdobywając I miejsce w kategorii chłopców i II miejsce w kategorii dziewcząt (rocznik 2003 i młodsi).

           Chłopcy swoje zmagania rozpoczęli meczem z drużyną PSP Kłyżów ogrywając ją 13:0. Następnym przeciwnikiem był  zawsze groźny zespół z Pysznicy,
który uległ "naszym" chłopcom 11:0. Dzięki okazałym zwycięstwom drużyna PSP Jastkowice zdobyła I miejsce w turnieju i awansowała do następnej rundy rozgrywek.
Po chłopcach do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które pewnie  pokonały swoje rówieśniczki z Kłyżowa w stosunku 9:0.
Niestety ta sztuka nie udała się w meczu z Pysznicą, w którym nasze reprezentantki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 0:3 zdobywając tym samym 2 miejsce w turnieju.

Wszytkim uczestnikom turnieju gratulujemy!

Rozpoczął się nowy rok szkolny.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Oprócz nauki i wychowania, z entuzjazmem zajmiemy się znowu promocją zdrowia, jak przystało na Szkołę Promującą Zdrowie. W tym roku będziemy realizować przede wszystkim standard trzeci:

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności.

Czytaj więcej...