Cykl pt. „Ciekawostki z życia książki”

Książka trójwymiarowa

Książkowe wycinanki Tomoki Takedy
Literatura to nie tylko treść, ale również przyjemna dla oka forma. Tomoko Takeda, japońska artystka sztuk wizualnych za pomocą ostrza sprawiła, że klasyczne tytuły z kanonu światowej literatury zyskały bardzo niecodzienne kształty.

Swoiste wycinanki tworzone z książek dla niektórych miłośników literatury wydawać się mogą aktem budzącym sprzeciw, jednak dla Takedy jest to interesująca zabawa artystyczna. „Tworzę książki nie do czytania, lecz do oglądania” – mówi. W jej działaniach nie ma zresztą przypadku, gdyż sposób, w jaki przerabia poszczególne woluminy, nawiązuje do treści danych dzieł. Przykładowo: widoczny na okładce „Małego Księcia” tytułowy bohater, stojący na swojej małej, rodzimej planecie B-612, zyskał trójwymiarową głębię. Z kolei uhonorowane w 1960 roku Nagrodą Hugo „Kwiaty dla Algernona” Daniela Keyesa przypominają kwiatową wycinankę.

http://booklips.pl/galeria/literatura-skrojona-na-trojwymiar-ksiazkowe-wycinanki-tomoki-takedy/

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 2

wczoraj 52

w ciągu tygodnia 54

w ciągu miesiąca 397

w sumie 158347