Pasowanie na czytelnika 2018

Dnia 3 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl. I na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Wiersze i piosenki dla dzieci przygotowały dziewczynki z aktywu bibliotecznego. Pierwszaki pod opieką pani  Bożeny Magiery złożyły przysięgę wzorowego czytelnika. Tradycyjnego pasowania uczniów zakładką dokonała pani bibliotekarz Anna Jabłońska – Bis a pamiątkowe dyplomy wręczył pan dyrektor Bogdan Dziuba.  

Wystawka „Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

Na holu szkoły zorganizowana została wystawka informująca o Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych oraz o konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z historii bibliotek na świecie i w Polsce.

Można było też podziwiać wystawkę pięknych zakładek do książek wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursy plastycznego „Zakładka do książki”.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia 2017

W październiku w bibliotece szkolnej odbyły się także spotkania z uczniami klas młodszych szkoły podstawowej z okazji Ogólnopolskich Urodzin Kubusia Puchatka. Dzieci miały możliwość zapoznania się z historią powstania książki „Kubuś Puchatek”. Odbyło się głośne czytanie fragmentów książeczki poświęconych urodzinom Kubusia Puchatka . Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawie przypinania zagubionego ogonka Kłapouchemu.

Kiermasz Taniej Książki – jesień 2017

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Taniej Książki. Miłośnicy książek mogli sobie zakupić coś do czytania kolorowania na długie jesienne wieczory. Kiermasz cieszył się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zostały zorganizowane dwa konkursy: plastyczny „Zakładka do książki” i recytatorski „W krainie książki”. W konkursach mieli możliwość wzięcia udziału wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Wyniki konkursu recytatorskiego „W krainie książki”

kategoria kl. I – III

I miejsce

Laura Kmiecik

II miejsce

Julia Czuba

III miejsce

Julia Szwedo

wyróżnienia

Dominika Barczewska

Angelika Kusiowska

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 153

wczoraj 299

w ciągu tygodnia 452

w ciągu miesiąca 2718

w sumie 75155