Wystawka „Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

Na holu szkoły zorganizowana została wystawka informująca o Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych oraz o konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z historii bibliotek na świecie i w Polsce.

Można było też podziwiać wystawkę pięknych zakładek do książek wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursy plastycznego „Zakładka do książki”.

Kiermasz Taniej Książki – jesień 2017

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Taniej Książki. Miłośnicy książek mogli sobie zakupić coś do czytania kolorowania na długie jesienne wieczory. Kiermasz cieszył się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zostały zorganizowane dwa konkursy: plastyczny „Zakładka do książki” i recytatorski „W krainie książki”. W konkursach mieli możliwość wzięcia udziału wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Wyniki konkursu recytatorskiego „W krainie książki”

kategoria kl. I – III

I miejsce

Laura Kmiecik

II miejsce

Julia Czuba

III miejsce

Julia Szwedo

wyróżnienia

Dominika Barczewska

Angelika Kusiowska

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia 2017

W październiku w bibliotece szkolnej odbyły się także spotkania z uczniami klas młodszych szkoły podstawowej z okazji Ogólnopolskich Urodzin Kubusia Puchatka. Dzieci miały możliwość zapoznania się z historią powstania książki „Kubuś Puchatek”. Odbyło się głośne czytanie fragmentów książeczki poświęconych urodzinom Kubusia Puchatka . Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawie przypinania zagubionego ogonka Kłapouchemu.

          W piątek 3 lutego 2017 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty IV gminny konkurs origami „Papierowy Świat”. W tym roku tematyką konkursu było Boże Narodzenie i zima. Na wystawie znalazły się więc szopki bożonarodzeniowe, bałwanki, Mikołaje, śnieżynki, choinki oraz gwiazdki.
W konkursie wzięło udział 31 uczniów.  Prace oceniane były w trzech kategoriach: kl. I – III, kl. IV - VI, kl. I - III gimnazjum.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 66

wczoraj 86

w ciągu tygodnia 758

w ciągu miesiąca 2384

w sumie 43709