Patronalne Święto Szkoły

24 października mija 16 lat, gdy naszej szkole nadano imię Armii Krajowej. W tym uroczystym dniu chcemy wyrazić swe szczególne podziękowanie żołnierzom, którzy walczyli w jej szeregach. Będziemy zawsze pamiętać, za jaką cenę została zdobyta wolność i niepodległość Polski. Nasza wieś i jej okolice były terenem działań AK. Wielu jej mieszkańców znalazło się w szeregach tej organizacji. W okolicznych lasach toczyły się walki partyzantów z okupantem.
W związku z posiadaniem tak zaszczytnego imienia spoczywa na nas obowiązek szerzenia wśród społeczności szkolnej wartości, których symbolem jest Armia Krajowa - patriotyzmu, męstwa i bohaterstwa.
W okresie II wojny światowej w Jastkowicach istniała placówka Armii Krajowej, a jej komendantem był Józef Fedorowski, który brał udział w wielu akcjach zbrojnych przeciwko niemieckiemu okupantowi, został zamordowany przez partyzantów Armii Ludowej.
Wyrażamy swoje uznanie żołnierzom Armii Krajowej, tym którzy doczekali sie prawdy i oddajemy cześć tym, którzy odeszli już na wieczną wartę. Zasłuchani w echa historii, ale wolni od nienawiści idźmy z ważnym przesłaniem: Bóg, Honor, Ojczyzna o nowy lepszy świat.

"Zachowajmy w pamięci..." - kliknij aby obejrzeć film

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 91

wczoraj 87

w ciągu tygodnia 91

w ciągu miesiąca 3329

w sumie 168261