Uroczyste otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej

 
          14 września 2020 roku w  Publicznej Szkole Podstawowej im.  Armii Krajowej w Jastkowicach odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej wraz z zapleczem. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: poseł na sejm i sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury pan Rafał Weber, wójt Gminy Pysznica pan Łukasz Bajgierowicz, zastępca wójta Gminy Pysznica pan Witold Pietroniec, przewodniczący Rady Gminy Pysznica pan Krzysztof Skrzypek, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Ujda- Dyńka, ksiądz proboszcz Adam Węglarz, dyrekcja szkoły, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej. Obiekt wyremontowany został dzięki dofinansowaniu z projektu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskanych przez Gminę. W ramach zadania został wykonany remont nawierzchni sali, malowanie ścian, wymiana oświetlenia, wymiana grzejników, doposażenie w sprzęt sportowy (dodatkowe kosze, tablica wyników, bandy i osprzęt do unihokeja, nagłośnienie, kotara dzieląca, ławeczki, drabinki). Zaplecze socjalne zostało przeprojektowane i wykonane tak, aby było bardziej funkcjonalne i spełniało standardy XXI wieku. Ta sala to symboliczne miejsce  dla wielu roczników kończących naszą szkołę. W tym miejscu odbywają się ważne wydarzenia w życiu uczniów, pierwsze pasowania na ucznia, pierwsze występy przed szeroką publicznością, sukcesy i porażki sportowe, egzaminy ósmoklasisty oraz komersy i niezapomniane pierwsze tańce poloneza.  To jest miejsce gdzie, społeczność lokalna ma możliwość świętować ważne wydarzenia państwowe i historyczne, kultywować tradycje oraz dbać o wszechstronny rozwój fizyczny. Po przedstawieniu krótkiej historii budowy sali gimnastycznej przy istniejącej szkole, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie tego miejsca, które służyć będzie kolejnym pokoleniom uczniów i społeczności lokalnej.

                                                                                                                         Bogdan Dziuba – dyrektor szkoły

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 81

wczoraj 89

w ciągu tygodnia 81

w ciągu miesiąca 2330

w sumie 164494