81 rocznica śmierci kaprala Franciszka Dziuby.

2 września w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach odbyła się uroczysta msza święta upamiętniająca kaprala Franciszka Dziubę – żołnierza Wojska Polskiego, bohaterskiego uczestnika kampanii wrześniowej poległego na polu bitwy. Po mszy świętej Dyrektor Szkoły w Jastkowicach - Bogdan Dziuba wraz z delegacją uczniów udał się pod tablicę znajdującą się na murach budynku szkoły aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.
W uroczystościach tych wzięły udział władze Gminy Pysznica na czele z Wójtem Łukaszem Bajgierowiczem, Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego “Wrzesień 1939”, strażacy z OSP Jastkowice, 54. Stalowowolska Drużyna Harcerska ZHP im. ppor. Bronisława Kochana oraz bratanek Franciszka Dziuby – Stanisław z krewnymi.

Kapral Franciszek Dziuba urodził się i wychował w Jastkowicach.

Na zdjęciu kapral Franciszek Dziuba.

Fot. pysznica.pl

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 88

wczoraj 99

w ciągu tygodnia 286

w ciągu miesiąca 2654

w sumie 162141