TEATR IM. WANDY SIEMASZKOWEJ OTWARTY NA DZIECI I MŁODZIEŻ Z JASTKOWIC

W kwietniu nasz szkoła przystąpiła do projektu „Teatr w sieci” . Naszym uczniom udało się zakwalifikować do udziału w dwóch modułach:

  1. Polska poezja religijna

Konkurs recytatorski „Polska poezja religijna” z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego zorganizowany został przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach porozumienia o współpracy w realizacji programu pn. „Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. W konkursie wzięło udział 120 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Z naszej szkoły do konkursu recytatorskiego on-line zakwalifikowały się:
Julia Czuba, kl. V „a”
Joanna Wargala, kl. VII „b”
Karolina Świercz, kl. VII „b”
Barbara Kulig, kl. VIII
Uczennice te wezmą udział w sześciotygodniowych warsztatach on-line z aktorami Teatru. Efekt ich pracy zostanie przedstawiony podczas finałowej prezentacji projektu na deskach Teatru.

  1. Warsztaty w sieci

W profesjonalnych warsztatach teatralnych realizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa bierze udział jedynie 26 szkół z całego województwa. Ze względu na duże zainteresowanie odbyło się losowanie zainteresowanych szkół, w którym niesłychanie nam się poszczęściło i zostaliśmy dołączeni do grupy warsztatowej. Cykl spotkań z aktorami teatru rozpoczyna się 5 maja w wersji on-line. Kontynuacja projektu będzie realizowana po ustaniu pandemii, aż do finałowego występu na deskach teatru w Rzeszowie. Z przyjemnością informujemy, że w warsztatach weźmie udział siedmioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły:
Amelia Skrzypek, kl. VI „a”
Zofia Kuziora, kl. VI „a”
Zuzanna Kuziora, kl. VI „a”
Aleksandra Zamojcin, kl. VI „a”
Martyna Walczak, kl. VI „a”
Adam Dyńka, kl. VI „a”
Daniel Sowa, kl. VI „b”

Koordynatorem warsztatów teatralnych ze strony szkoły jest pan Konrad Cholewiński, natomiast koordynatorką konkursu recytatorskiego jest pani Anna Jabłońska - Bis. Trzymamy kciuki!

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 14

wczoraj 99

w ciągu tygodnia 570

w ciągu miesiąca 3356

w sumie 153923