OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 

PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE…

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do projektu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. 

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie  inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W ramach OTK można realizować każdą ideę, pomysł, a także działanie na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego.

 

W naszej szkole podjęto następujące działania promujące doradztwo zawodowe:

  • W klasach II „a” i II „b” odbyły się lekcje warsztatowe. Uczniowie wykonali szereg zadań i ćwiczeń w tematyce kariery zawodowej: dobierali podpisy do zawodów, odszukiwali i dopasowywali atrybuty do zawodów, zagrali w popularną wersję gry double-zawody. Na koniec wykonali pracę plastyczną „Mój wymarzony zawód”.
  • Uczniowie klasy III wykonali prace plastyczne pt. Mój wymarzony zawód.
  • W klasie Vb zrealizowano temat: Kiedy zawód staje się pasją?. Uczniowie poznali zawód ratownika wodnego. Przygotowano prezentację multimedialną oraz podjęto dyskusję na temat tegorocznego hasła OTK.
  • Uczniowie klasy VIa zaprezentowali podczas godziny z wychowawcą swoje zainteresowania oraz preferencje zawodowe. Dziewczęta i chłopcy z VI a przygotowali prezentacje ustne, graficzne oraz multimedialne. Pośród wymarzonych zawodów pojawiły się takie jak lekarz, finansista, architekt, dietetyk, kierowca, kosmetyczka czy piosenkarka, jednak najbardziej popularnym zawodem w tej klasie okazał się byś zawód lekarza weterynarii. Prezentowane przez uczniów zawody ściśle łączyły się z ich zainteresowaniami.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 1

wczoraj 52

w ciągu tygodnia 53

w ciągu miesiąca 396

w sumie 158346