„Bieg po zdrowie” – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Uczniowie klas IV wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami. Celem programu jest zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowano za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców, a ich podstawą było stymulowanie kreatywności i aktywności. Jako podsumowanie programu przeprowadzony został konkurs plastyczny, w którym zwycięzcami zostali:

Julia Czuba (IV a) – I miejsce

Julia Maślach (IV b) – II miejsce

Maja Maślach (IV a) – III miejsce

17 maja odbyło się spotkanie uczestników programu z panem Witoldem Pietrońcem, zastępcą wójta Gminy Pysznica, który wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody. Nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepie sportowym „Maraton” zostały ufundowane przez Gminę Pysznica.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 9

wczoraj 309

w ciągu tygodnia 866

w ciągu miesiąca 3392

w sumie 137059