Święto Narodowe 3 Maja

„Trzeci Maja radością wiosenną

wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,

Sztandarami biało-czerwonymi

umaiła się Rzeczpospolita.”

(fragment wiersza Stanisława Aleksandrzaka: „Rocznica”)

Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto upamiętniające rocznicę uchwalenia w roku 1791 pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji - rządowej ustawy regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

 

We wtorek, 30 kwietnia o godzinie 10 społeczność naszej szkoły wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz gronem pedagogicznym i dyrekcją uczciła 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja poprzez uczestniczenie w uroczystym apelu.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkich zgromadzonych. Przygotowany przez uczniów klas V program artystyczny przypominał o wydarzeniach drugiej połowy XVIII wieku recytacją wierszy, pieśniami patriotycznymi oraz krótką formą teatralną.

Nie zapomniano także o Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej przypadającym na dzień 2 maja. Uczniowie przypomnieli o randze i doniosłości „biało-czerwonej”.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 2

wczoraj 52

w ciągu tygodnia 54

w ciągu miesiąca 397

w sumie 158347