W dniu 25 kwietnia klasy I „a” i I „b” wzięły udział w spotkaniu z bohaterami bajek połączonym z głośnym czytaniem z okazji „Dnia Książki i Praw Autorskich” przypadających na 23 kwietnia.  Spotkanie w Publicznej Bibliotece w Jastkowicach poprowadziła Pani Beata Krawiec – animator i specjalista do spraw promocji i reklamy księgarni  „Nova”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co to są prawa autorskie, jak wyglądał teatr w starożytnej Grecji, wcieliły się w rolę aktorów i odegrały bajkę „Czerwony Kapturek” oraz poznały Reksia, a nawet zamieniły się w te postać na chwilę. Poznały smoka Nowusia, który uwielbiał czytać książki podobnie jak „pierwszaki”. Nauczyły się ważnych słów: proszę, dziękuję i przepraszam w języku migowym. Na sam koniec mogły się przekonać jak wygląda prąd – na przykładzie cewki Tesli. Było to wyjątkowe spotkanie, które pozostanie w ich pamięci na długo. Dziękujemy za zaproszenie Pani Mieczysławie Rębisz.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 9

wczoraj 309

w ciągu tygodnia 866

w ciągu miesiąca 3392

w sumie 137059