W hołdzie dla Niepodległej – 100 lat niepodległości Polski

„W hołdzie dla Niepodległej” - pod tym hasłem 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 licznie zgromadzona społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Była to szczególna chwila, w której przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Następnie uczniowie klasy III gimnazjum i VII zaprezentowali program artystyczny. Wzruszające pieśni i piosenki oraz wiersze patriotyczne skłoniły do zastanowienia się nad tym, jakie znaczenie mają dziś dla nas takie pojęcia jak ojczyzna, wolność, patriotyzm. Podniosłego charakteru uroczystości nadały piękny taniec z flagami w wykonaniu uczniów klasy VII i rozdanie uczniom 100 biało – czerwonych chorągiewek. Na zakończenie akademii młodzi artyści zwrócili się do wszystkich z patriotycznym przesłaniem:

Żyj najpiękniej, jak to jest możliwe, żyjąc nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Żyć dla innych to żyć dla kraju, dla Ojczyzny.

Tego samego dnia wieczorem o godz.18.00 program artystyczny został zaprezentowany mieszkańcom naszej miejscowości, którzy również pragnęli uczcić tak doniosłe wydarzenie, jakim jest 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Film 1

Film 2

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 12

wczoraj 99

w ciągu tygodnia 568

w ciągu miesiąca 3354

w sumie 153921