Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej to okazji biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów naszej szkoły 2 konkursy: konkurs na najciekawszą zakładkę do książki o tematyce związanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz konkurs pt. „Zaczarowane wersy i nuty” w dwóch kategoriach : piosenka i wiersz tematycznie związane z biblioteką , książką i czytaniem.

W konkursie na najciekawszą zakładkę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości I miejsce zajęła - Młynarska Wiktoria, kl. II, Bełzak Julia, kl. V a, II miejsce - Lebioda Marcin, kl. I b, Dyńka Adam, kl. V a, , III miejsce - Skrzypek Oliwia, kl. I b, Ciba Paulina, kl. VI a

 

Wyróżnienia otrzymali: Burghardt Julia, kl. III, Rybińska Maria, kl. III, Beetz Ksawery, kl. I b, Stępień Hubert, kl. V b, Tutak Karolina, kl. IV b, Ozga Zuzanna, kl. IV a

Z kolei w konkursie „Zaczarowane wersy i nuty” w kategorii „wiersz” I miejsce zajęła Joanna Wargala, kl. VI „b”, II miejsce - Kamil Skrzypek, kl. VII, III miejsce - Michał Dyńka, kl, VI „a”, wyróżnienie - Karolina Dul, kl. I „b”.

W kategoria: piosenka I miejsce Laura Kmiecik, kl. IV „b”, II miejsce - Zuzanna Kuziora, kl. V „a”, III miejsce - Julia Czuba, kl. IV „a”, wyróżnienie - Katarzyna Tkaczyk, kl. I „b”.

31 października 2018 r. na uroczystym apelu zostały podsumowane działania biblioteki szkolnej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zaproszeni uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wysłuchania wierszy i piosenek, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Zaczarowane wersy i nuty”. Pani dyrektor Halina Kochan i pani Anna Jabłońska – Bis wręczyły dzieciom nagrody i dyplomy za udział w konkursach i w akcji „Gang Słodziaków”.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 31

wczoraj 89

w ciągu tygodnia 751

w ciągu miesiąca 2775

w sumie 106425