9 marca 2018 w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli odbył się powiatowy konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Konkurs miał na celu podnoszeniu wiedzy o Armii Krajowej i budzeniu zainteresowania wśród młodzieży szkolnej walką o niepodległość podczas II wojny światowej .
W konkursie wzięły udział szkoły z całego powiatu stalowowolskiego ( m.in. Jastkowice, Pysznica, Antoniów, Chwałowice) noszące imię Patrona Szkoły - Armia Krajowa . Uczniowie w dwóch etapach odpowiadali na ciekawe pytania związane z działalnością Armii Krajowej oraz działaniach na frontach II wojny światowej.

Po konkursie zaproszeni goście wygłosili swoje przemowy do młodzieży. W tym roku byli to: p. Marek Wróblewski – prezes Fundacji „Kedyw”, p. Zbigniew Paszkiewicz – przewodniczący Związku Sybiraków w Stalowej Woli, p. Zbigniew Markut – prezes Stalowowolskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz z ramienia Urzędu Miasta p. Roman Niwierski – historyk. Pan Wróblewski wygłosił porywającą prelekcję o działalności Kedywu w Rozwadowie.
Ostatecznie najlepsze wśród drużyn konkursowych okazały się uczennice z Publicznego Gimnazjum w Chwałowicach), drugie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 4 ze Stalowej Woli, natomiast trzecie miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły . Publiczną Szkołę w Jastkowicach reprezentowali Paweł Skrzypek ( 3b gimnazjum ) oraz Dominik Czuba (3a gimnazjum ). Opiekunem był nauczyciel historii Mariusz Szewc.
Konkurs pokazał że zainteresowanie uczniów historia lokalną nadal istniej i budzi szacunek dla dokonań minionych pokoleń.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 120

wczoraj 150

w ciągu tygodnia 403

w ciągu miesiąca 2143

w sumie 99122