Pieśń o Tej, co nie zginęła…
Film z uroczystości - kliknij

         10 listopada w naszej szkole odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które były inauguracją rocznych przygotowań do obchodów 100 rocznicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego.

         Okolicznościową wieczornicę poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny. Tuż po niej dyrektor powitał gości i całą społeczność w murach  szkoły.  Program artystyczny pod hasłem „Pieśń o Tej, co nie zginęła” był niezwykłą wędrówką po kartach historii. Nie zabrakło w nim pieśni okolicznościowych, które we wzruszający sposób przybliżyły atmosferę minionych lat oraz pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Doskonałym uzupełnieniem interpretacji muzycznych i recytatorskich była prezentacja multimedialna.

Warto, byśmy zapamiętali słowa wypowiedziane przez jednego z narratorów:
„Bądźmy obywatelami świata, Europejczykami, pamiętając jednocześnie „skąd nasz ród”. Bądźmy dumni z dziejów i kultury naszego narodu, bo naród bez historii nie ma szans na przetrwanie”.

         Program artystyczny uczniowie przygotowali pod kierunkiem polonistek: pani Haliny Kochan i pani Beaty Ziółkowskiej. Natomiast chór szkolny oraz soliści zostali przygotowani przez panią Jadwigę Ciba – Powęzka.

 

 

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 5

wczoraj 131

w ciągu tygodnia 627

w ciągu miesiąca 1844

w sumie 92855