24 października 2017 roku obchodziliśmy święto szkoły Dzień Patrona ARMII KRAJOWEJ. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym a następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. ”Armio Krajowa …” w którym przedstawili krótką historię działalności Armii Krajowej oraz jej struktury organizacyjne na terenie Jastkowic. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Obwodu Nisko – Stalowa Wola z jej prezesem Zbigniew Markutem na czele oraz prezes Fundacji „KEDYW” – Marek Wróblewski. Podczas uroczystości prezes ŚZŻ AK Zbigniew Markut przekazał dyrektorowi szkoły certyfikat z pobrania ziemi uświęconej krwią żołnierzy Armii Krajowej poległych na naszym terenie, która została umieszczona w niszy Kamienia Węgielnego Pomnika Armii Krajowej w Krakowie u stóp Wawelu.
Akademię przygotowali uczniowie klasy VII a pod kierunkiem nauczyciela historii Mariusza Szewca oraz chór szkolnym z jego opiekunem Panią Jadwigą Ciba – Powęzka. Po uroczystościach w szkole uczniowie wraz dyrekcją i zaproszonymi gośćmi udali się na cmentarz by złożyć kwiaty i zapalić znicze pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu i Komunizmu.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 5

wczoraj 131

w ciągu tygodnia 627

w ciągu miesiąca 1844

w sumie 92855