Odsłonięcie tablicy na "Krokwi" w Jastkowicach

19 maja 2017 w Jastkowicach na tzw. ”Krokwi” miała miejsce niecodzienna uroczystość. Została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona  pamięci pomordowanych w obozie filtracyjnym dla tzw. „elementu niebezpiecznego społecznie” oraz dla dezerterów z własnej armii dokonywanych przez sowieckie NKWD . W uroczystości tej wzięli udział władze samorządowe: Pan Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski, Pan Tadeusz Bąk – Wójt gminy Pysznica oraz przedstawiciel Rady Miasta Stalowa Wola – Grzegorz Męciński.

Tablicę poświęcił ks. Adam Węglarz- Proboszcz Parafii Jastkowice a rysu historycznego związanego z tym miejscem dokonał Pan Zbigniew Markut – Prezes Koła Miejskiego w Stalowej Woli SZŻAK. Był on również pomysłodawcą upamiętnienia tego miejsca. W uroczytsoci tez wzięli udział również uczniowie naszej szkoły .Wraz z Dyrektorem złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą. Nasza szkoła została zobowiązana do opieki nad tym miejscem pamięci.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 153

wczoraj 299

w ciągu tygodnia 452

w ciągu miesiąca 2718

w sumie 75155