73 rocznica likwidacji siedziby Armii Krajowej w Rozwadowie 

18 maja 2017 roku w Rozwadowie odbyły  się uroczystości z okazji 73. rocznica likwidacji siedziby Armii Krajowej obwodu „Niwa” (Nisko-Stalowa Wola), tak zwanej „Górki”. Likwidacji dokonały   niemieckie władze okupacyjne. W akcji tej zginęło dwóch żołnierzy AK – Stanisław Bełżyński „Kret” i Stanisław Szumlewicz „Kryspin. Na tą uroczystość została zaproszona również nasza szkoła którą reprezentował poczet sztandarowy oraz dyrektor szkoły i nauczyciel historii Mariusz Szewc.

W czasie uroczystości złożono wieńce i oddano hołd pomordowanym. Organizatorem obchodów rocznicowych na tzw. „Górce” była fundacja Kedyw.pl .

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 152

wczoraj 131

w ciągu tygodnia 152

w ciągu miesiąca 1510

w sumie 33616